Ekspertja: Virusi mund të ketë ndryshuar, nuk kuptojmë ç’po ndodh në Itali

“Nuk po kuptojmë çpo ndodh në Itsli. Virusi mund të ketë ndryshuar”, ka deklaruar Drejtoresha e laboratorit të mikrobiologjisë klinike, virozave e bioemergjencave të spitalit Sacco të Milanos, Maria Rita Gismondo.

“Në Lombardi ka diçka që nuk po kuptojmë. Kemi kapërcyer numrin e viktimave të Kinës, në një zonë infinitisht të vogël në krahasim me Kinën e një periudhë kohore kaq të ngushtë.”

“Po ndodh diçka e çuditshme, thotë ajo, virusi në Lombardi është kaq agresiv sa nuk mund të shpjegohet. Hipotezat se pse janë të gjitha të vlefshme e një prej tyre është se virusi ndoshta ka ndryshuar.”

Ekspertja e mikrobiologjisë së spitalit të Milanos apelon botën e shkencës të bashkohen për të kuptuar. Nëse punojmë së bashku dhe e studiojmë, ndoshta arrijmë të kuptojmë se ç’po ndodh”, thotë ajo.

Related posts

Shtabi i Krizave në Tetovë kërkon masa më të rrepta, ngjashëm si në Kumanovë

admin

MPJ: Qytetarët që do të kthehen me avion do të paguajnë vetë biletat e aeroplanit

admin

Filipçe: S’ka nevojë për karantinë në Kumanovë

admin

Covid-19, gjithsej 1.532 shtetas tanë futen në vetizolim

admin

Një pacient nga Shtipi ka sulmuar një infermiere në Klinikën e Shkupit

admin

Filloi seanca e Këshillit të Sigurimit, nuk marrin pjesë Spasovski, Osmani dhe Filipçe

admin