Dy ditë në punë, infermierja ngel pa ngrënë pasi gjen dyqanin bosh

Një infermiere nga New York e rraskapitur i është lutur njerëzve të ndalojnë së bleri sende ushqimore dhe sende të tjera me tepricë dhe të panevojshme dhe të mendojnë edhe për nevojat e njerëzve të tjerë.

“Mjaft e bëtë këtë, ju lutem, sepse njerëz si puna ime janë ata që kujdesen për ju kur jeni të sëmurë!”

Ajo pas 48 orësh në punë të lodhura në spital shkoi të blinte fruta dhe perime në supermarketin më të afërt me shtëpinë e saj dhe e gjeti bosh. Nuk kishte më asnjë ushqim nëpër rafte.

Related posts

Francë, 218 viktima në 24 orët e fundit nga COVID-19

admin

Bota lufton me virusin, Koreja e Veriut…

admin

COVID-19, mbi 2,7 miliardë punonjës në botë të prekur nga kufizimet

admin

​Dita Botërore e Lirisë së Shtypit

admin

Virusi korona, shënohet rënie e ndjeshme e krimit në Itali

admin

Vendet që nuk kanë raportuar raste me Covid-19

admin