Bosnje Hercegovina dhe 5 shtete të tjera konfirmojnë vdekjet e para nga Koronavirusi

Disa shtete kanë konfirmuar sot vdekjet e para sa i përket pandemisë botërore Koronavirus. Vendi më i afërt me ne është Bosnje Hercegovina e cila ka 93 raste të prekura, por vetëm sot është regjistruar vdekja e parë.

Vendet e tjera që kanë konfirmuar viktimat e para janë.

Singapor -2

Paraguai -1

Mauritius -1

Bosnje Hercegovina -1

Islanda -1

Finlanda -1

Numri total i vdekjeve deri më tani janë 11953 ku dy persona janë në Shqipëri.

Top Channel

Related posts

Shtëpia e Bardhë: Së shpejti, njoftim për rihapjen e ekonomisë

admin

SHBA, përplasje mes qeverisjes federale dhe lokale ndërsa rëndohet kriza e koronavirusit

admin

Përhapet shpejt koronavirusi në Turqi, 21 të vdekur dhe 947 të infektuar

admin

Koronavirusi SHBA/ Rhode Island kërkon shtëpi më shtëpi për të kapur të ardhurit nga New York

admin

Avioni luftarak turk përcjellë helikopterin e ministrit grek

admin

Zvicër: Kush shkurton flokë “në të zezë”, rrezikon deri në 3 vjet burg

admin