APELI I METËS PËR QYTETARËT: MOS BËNI EKSPERIMENTE NË KËTO MOMENTE KRITIKE

Presidenti iu bashkua sot fushatës së sensibilizimit për të dhuruar gjak në ndihmë të fëmijëve talasemikë.

Situata e rëndë, shkaktuar nga COVID-19, ka bërë që personat në nevojë, veçanerisht ata talasemike, të mbeten pa transfuzion gjaku duke rrezikuar kështu shëndetin e tyre.

Në dalje kreu I shtetit I bëri thirrje dhe qytetarëve të respektojnë të gjitha udhëzimet e autoriteteve shëndetësore si dhe kufizimet pasi janë të rëndësishme për jetën e tyre, transmeton oranews.

“Çdo sjellje e pakujdesshme mund të rezultojë fatale. Nuk kemi nevojë për të bërë eksperimente. Është e rëndësishme të respektohen të gjithë udhëzimet e autoriteteve të shëndetit publik dhe kufizimet. Kufizimet nuk duhen konsideruar si privim por mbrojtje e domosdoshme në këto moment kritike“

Related posts

Këshilltari i Presidentit: Thaçi i “bëri” deputet gjysmën e Kuvendit

admin

LDK-ja shqyrton përjashtimin e Vjosa Osmanit

admin

Miriam Cani ka hapur albumet e vjetra, postoi një fotografi të para 13 viteve me Albanin

admin

Haziri – VV’së: Kuvendi s’mund të ndalet, nuk jemi në gjendje të jashtëzakonshme

admin

Jetimat e Ballkanit ndihmojnë Gjilanin me 100 pako ushqimore

admin

Rritet numri i të prekurve edhe në Shqipëri, shkon në 89 numri i përgjithshëm

admin