Angela Merkel shihet duke blerë vetë në një dyqan

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, duket se është duke e përjetuar krizën e koronavirusit njësoj si miliona gjermanë të tjerë. Ajo është parë si kliente në një dyqan, duke shkuar nga rafti në raft për të kërkuar produkte të nevojshme.

Në disa fotografi të publikuara nga gazeta Bild, shefja e qeverisë gjermane shihet duke blerë produkte ushqimore të premten pasdite në Berlin.

Së pari, ajo shkoi në sektorin e perimeve e më pas te sektori i ëmbëlsirave.

Përpos prodhimeve ushqimore, ajo bleu edhe sapun dhe letër tualeti dhe në fund pagoi me kartelë bankare.

Merkel njihet për sjelljen modeste. Ajo edhe më parë është fotografuar duke e kryer vetë pazarin për nevojat shtëpiake.

Related posts

BE: Aksesi për vaksinën antiCOVID-19 të jetë universal

admin

Shkëmbim zjarri mes Indisë dhe Kinës, vriten tre ushtarë indian

admin

Kroaci, 6 miliardë dollarë dëme nga tërmeti i 22 marsit

admin

Gjenocidi demografik: Kinezët akuzohen për sterilizim të detyruar të grave!

admin

KB: Dhjetëra miliona njerëz në Afrikë mund të mbeten pa ushqim

admin

Mbi 10 mijë raste të reja me COVID-19 në Rusi

admin