9 raste të reja me koronavirus, numri i përgjithshëm shkon në 85

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë ditës së sotme janë regjistruar edhe 9 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid 19 në vendin tonë deri në ora 12:00 shkon në 85. Raste me koronavirus deri më tani ka në qytetet e Shkupit, Dibrës, Shtipit, Kavadarit, Gostivarit dhe Ohrit.

“Pacienti i vetëm që është nën aparat të frymëmarrjes është në fazë kritike. Tek tre pacient tjerë është zhvilluar formë e pneumonisë së rëndë por që për momentin janë në gjendje stabile. Pacientët tjerë kanë pasqyrë më të lehtë klinike. Të gjithë pacientët që po i nënshtrohen trajtimit shtëpiak janë në kontakt të vazhdueshëm me Klinikët”, shtojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Related posts

Xhamitë hapën dyert për besimtarët

admin

Filipçe: Partitë të respektojnë të gjitha protokollet dhe masat gjatë fushatës

admin

30 të arrestuar për shkelje të orës policore në 24 orët e fundit

admin

Hekuran Duka: Nëse pandemia zgjat, do të paraqiten problem sociale

admin

Zaev: Sa më shpejt të shkojmë në zgjedhje

admin

Arcuri: Fundi i pandemisë ende larg, mos bëni shaka

admin