Turqia rrit masat kunder COVID 19 ndersa numri i viktimave eshte 4

Turqia konfirmoi vdekjen e katërt në lidhje me koronavirusin dhe vendi gati dyfishoi rastet e konfirmuara në 359, nga 191 një ditë më parë.

Ministri i Shëndetësisë Fahrettin Koca tha në Twitter se një grua 85-vjeçare vdiq për shkak të koronavirusit.

Koca tha gjithashtu se Turqia kreu 1,981 teste koronavirus në 24 orët e fundit dhe 168 persona janë pozitivë.

Më herët në 19 Mars, Koca konfirmoi fatalitetin e tretë nga COVID-19, një ish-komandant 80-vjeçar i forcave tokësore turke.

Related posts

Pak para nisjes së Samitit të Zagrebit, Presidenti Thaçi flet në telefon me kryeministrin kroat

admin

Shënohet viktima e katërt nga koronavirusi në Shqipëri

admin

Skënderbeut, Ibrahim Rugovës e Zahir Pajazitit u zihen sytë në Prishtinë

admin

Thaçi takon Ramën në Tiranë: Kufijtë do të hapen tërësisht

admin

34 raste të tjera me koronavirus në Kosovë, 703 në total

admin

Rëndohet bilanci/ Ndërron jetë në spitalin infektiv 67-vjeçari, viktima e 10 me COVID-19 në Shqipëri

admin