Turqia rrit masat kunder COVID 19 ndersa numri i viktimave eshte 4

Turqia konfirmoi vdekjen e katërt në lidhje me koronavirusin dhe vendi gati dyfishoi rastet e konfirmuara në 359, nga 191 një ditë më parë.

Ministri i Shëndetësisë Fahrettin Koca tha në Twitter se një grua 85-vjeçare vdiq për shkak të koronavirusit.

Koca tha gjithashtu se Turqia kreu 1,981 teste koronavirus në 24 orët e fundit dhe 168 persona janë pozitivë.

Më herët në 19 Mars, Koca konfirmoi fatalitetin e tretë nga COVID-19, një ish-komandant 80-vjeçar i forcave tokësore turke.

Related posts

Rama: Lavdi zotit, numri i të prekurve u rrit brenda parashikimit

admin

Veseli: Të gjithë e dinë se nuk mund të mbahen zgjedhjet në kohë pandemie, PDK do të jetë opozitë

admin

Pamjet me dron! Tirana si kurrë më parë, asnjë njeri jashtë, të gjitha rrugët bosh, Rama: I love you

admin

Kosovë, përplasen sërish Osmani e Selmanaj

admin

Rritet numri i të prekurve edhe në Shqipëri, shkon në 89 numri i përgjithshëm

admin

Shqipëri, ulet numri i të prekurve nga virusi korona

admin