Turqi/ Shkon në 670 numri i të prekurve, 9 viktima

Ministri i Shëndetësisë i Turqisë, Fahrettin Koca, njoftoi se numri i rasteve të konfirmuara me koronavirus në vend është rritur në 670, ndërsa i viktimave në 9, transmeton AA).

Koca, këtë e bëri të ditur nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, duke treguar se në 24 orët e fundit janë testuar 3.656 të dyshuar.

“Prej tyre 311 janë pozitive. Numri i përgjithshëm i të sëmurëve arriti në 670. Humbëm 5 prej të sëmurve të moshuar dhe me rezistencë të dobët. Deri më tani kemi 9 të vdekur. Të gjithë të moshuar”, u shpreh Koca.

Ministri turk gjithashtu bëri thirrje për mbrojtjen e të moshuarve.

Related posts

Boris Johnson rezulton negativ në testin për COVID, por vijon të qëndrojë në izolim

admin

Si do të financohet rindërtimi i Evropës nga Covid-19?

admin

Kryeministri kanadez sikur Kurti – nuk pranon që ushtria të del në rrugë shkaku i koronavirusit

admin

Merkel: Koronavirusi, sfida më e madhe pas Luftës së Dytë Botërore

admin

Linjat hekurudhore në Itali rifillojnë punën, niset treni i parë me 192 pasagjerë

admin

Australianët nuk duan t’ia dinë për koronavirusin, mijëra qytetarë ia mësyjnë plazheve

admin