Tuchel nuk pëlqehet nga yjet e PSG, gati oferta për Allegrin

Thomas Tuchel mund të fitojë sërish kampionatin në Francë, por nuk e ka të sigurt qëndrimin te Paris Saint Germain.

Kjo pasi sipas medieve franceze të afërta me klubin, janë yjet e ekipit që nuk e duan.Neymar, Kylian Mbappe, Edinson Cavani e së fundi Mauro Icardi, nuk kanë pasur kohë pas kohe marrdhënje të mira me trajnerin duke kërkuar edhe shkarkimin e tij.

Klubi është duke punuar që të gjejë pasardhësin e tij, pas mbylljes së këtij kampionati, që ka mbetur pezull shkaku i coronavirusit.

Massimiliano Allegrit është në radarin e PSG-së dhe nuk është i angazhuar në ndonjë klubAllegri gjatë kësaj periudhe po studion gjuhën angleze dhe ka qenë i lidhur me disa klube angleze.

Leonardo n anën tjetër e pëlqen shumë ish-trajnerin e Juventusit.

PSG dhe Allegri kanë nisur kontaktet e para dhe mundësitë janë të mëdha që ai të ulet në stolin e kampionëve të Francës në sezonin e ardhshëm. /Telegrafi/


.


Related posts

Serie A miraton rregullin e ri në ndeshjet në Itali

admin

FIFA ndan 150 milionë euro për federata anëtare, FFK do të fitojë 500 mijë dollarë

admin

PSZH, 38 mln euro pagë vjetore për Nejmarin?!

admin

Legjendat e Barcelonës duartrokasin Messin me shokë për vendimin e marr për ulje të pagës

admin

‘Babadimri’ Ibrahimovic, dhurata PlayStation për shokët e skuadrës

admin

Reali përgatitë ofertë të çmendur për Salah, i ofron 70 milionë dhe një futbollist Liverpoolit për egjiptianin

admin