Spanja në hapat e Italisë, çdo 6.8 minuta ndërron jetën një person nga Coronavirusi

Italia është bërë dje shteti me më shumë viktima sa i përket vdekjeve nga Coronavirusi duke kaluar edhe Kinë në, vend nga i cili dyshohet se ka shpërthyer ky virus. Por, ditët e fundit është edhe Spanja ajo që ka filluar që të shqetësojë së tepërmi, ku numri i viktimave deri më tani ka shkuar në 1041, ku 210 kanë ndërruar jetë vetëm sot.Pra një vdekje çdo 6.8 minuta.Ndërkohë Kina e cila ka qenë vatra ka pasur vetëm 3 vdekje si dhe kanë filluar që të hapin edhe shkollat dhe t’i rikthehen disi normalitetit

Related posts

Spanjë, sërish rritje e vdekjeve ditore, 325 në 24 orët e fundit

admin

Shefja e FMN-së bën thirrje për zgjatje të bisedimeve tregtare pas Brexitit

admin

​Covid-19 prek ekonominë e ShBA-së

admin

Eksperti izraelit nga Italia: Nuk do i përdorim më respiratorët tek personat mbi 60 vjet

admin

Shtëpia e Bardhë: Amerikanët të përgatiten për një javë shumë të vështirë

admin

Çfarë po ndodh me vaksinën për COVID-19?

admin