Shtyhet Festivali i Filmit në Kanë

Është shtyrë Festivali i Filmit në Kanë 2020, sipas një njoftimi zyrtar nga organizatorët.

Lajmi vjen pasi qeveria franceze ndaloi tubimet publike që kanë më shumë se 100 njerëz.

Në njoftimin e tyre thuhet se Festivali i Filmit në Kanë nuk mund të mbahet në datat e planifikuara, nga 12 deri 23 maj, dhe do të mbahet në fund të qershorit apo në fillim të korrikut.

“Sapo të na lejojë qeveria franceze, ne do ta bëjmë të njohur vendimin tonë”, shkruan aty.

Më tutje Festivali i Kanës thotë se po jep mbështetjen dhe po solidarizohet me të gjithë, në këto periudha të vështira pas pandemisë së koronavirusit./

Related posts

“Natë romantike në plazh”, kush e shoqëroi mbrëmë Encën?

admin

Dua Lipa së shpejti me albumin e dytë, tekstet e këngëve përshkruajnë jetën e saj sensuale

admin

Dafina ka publikuar këngën e re, a është dedikim për ish të dashurin e saj?

admin

Siguroni shkollarëve tuaj mësim të shëndetshëm dhe pozicion të drejtë gjatë qëndrimit ulur!

admin

Vaj Ulliri Me Erëza Në Kushtet e Shtëpisë – Kombinim i Shijshëm Plot Shëndet

admin

Agnesa Vuthaj gati për t’i thënë “Po” fatlumit, por ka një kusht!

admin