Shërohet pacienti i parë me Covid-19 në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë duke bërë më dije se pacienti një ka rezultuar negativ për Covid-19 edhe në testimin e dytë.

Në një postim në Facebook, ai shkruan:

Testi i dytë konfirmon negativ kontaktin e parë të pacientit zero. Del negativ edhe një pacient tjetër. Mirënjohje me përunjësi mjekëve të spitalit infektiv. Heronj”.

Dy ditë më parë pacientit të parë, i cili ishte kontakt i pacientit zero, i është bërë testi për Covid-19 pas disa ditësh trajtim, ku doli negativ. Mjekët thanë se nëse dhe në testin e dytë do të dilte negativ, atëherë mund të thuhej se ai ishte i shëruar.

Ndërkaq Rama ka njoftuar se edhe një pacient tjetër me koronavirus në testin e parë ka dalë negativ, ndërkaq do të pritet testi i dytë pas 48 orësh për të konfirmuar rastin e dytë të pacientit të shëruar ose jo. /tvklan.al

Related posts

Thaçi: Bashkimi i shqiptarëve në Luginë dha rezultat

admin

Deputeti i AAK-së: “Mjaft z. Kurti- E solle Serbinë në Kosovë“

admin

Thaçi fillon nesër konsultimet, të parin e pret Kurtin

admin

BE 50 mln € për Shqipërinë kundër CoVid-19, reagon Rama: Zoti i shqiptarëve është i Madh

admin

Veseli: Javën e ardhshme seancë të jashtëzakonshme në përkrahej të sektorit privat

admin

Oda Amerikane: Furnizimi me mallra strategjike në Kosovë po vazhdon normalisht

admin