Selimi thotë se LDK’ja e paralamëroi VV’në për dalje nga koalicioni

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi tha se pratneri i tyre i koalicionit, Lidhja Demokratike e Kosovës i kishte paralajmëruar edhe më herët për daljen nga Qeveria pasi që ata ishin për ta hequr komplet taksën.

“LDK edhe më herët kanë paralajmëruar. Nëse nuk hiqet taksa kundër mallrave serbe LDK do të dalë nga koalicioni.  LDK vazhdonte të jetë e fokusuar në tarifën teksa ne po merreshim me koronavirusin. LDK është dashtë të marrë përgjegjësi për deklarimet e Veliut që kanë qenë në mos përputhje me vendimet e qeverisë. Ministri i brendshëm në vend se të kontribuoj në marrjen nën kontroll të situatës, ai përhapte panik. Ai përhapi alarmin, teksa thoshte se situata po del nga kontrolli e në fakt gjithçka ishte nën kontroll. E din edhe ai. Kur Veliu deklaron se nga ora në orë po shtohen rastet dhe situata po del nga kontrolli është komplet e papranueshme. Ose duhej të shkarkohej ose të gjendej një model tjetër, ose Kurti dhe Veliu nuk do të mund të qeverisnin bashkë’’, është shprehur Selimi.

Related posts

Policia ka një njoftim të rëndësishëm për qytetarët e Kosovës

admin

Jonida Maliqi me një look të ri do të kalojë pjesën tjetër të karantinës

admin

Kosovë, qeveria ndryshon orarin e kufizimit të lëvizjes së qytetarëve

admin

MBËSHTETJA E MERKELIT PËR DIALOGUN KOSOVË-SERBI

admin

Në Mal të Zi gjithsej 84 persona të infektuar me Kovid-19

admin

Halil Kastrati: 200 familjeve në nevojë nesër do t’u shpërndahen pako ushqimore (FOTO)

admin