Përmirësohet infrastruktura në Kompleksin klinik “Nënë Tereza”

Në Kompleksin klinik “Nënë Tereza” bëhet edhe një korsi për qasje më të mirë drejt Qendrës urgjente dhe rrugë e re pas Klinikës për sëmundje infektive, me qëllim që të përmirësohet qasja drejt këtij institucioni.

“Në Kampusin klinik ‘Nënë Tereza’, intensivisht punohet në përmirësimin e infrastrukturës – bëhet edhe një korsi në hyrjen kryesore të Qendrës klinike për automjetet e ndihmës urgjente mjekësore për hyrje drejt Qendrës urgjente të klinikave kirurgjike, si dhe rrugë e re pas Klinikës për sëmundje infektive dhe gjendje febrile, me qëllim të përmirësimit të qasjes drejt kësaj Klinike”, ka shkruar sonte në profilin e tij në Fejsbuk, ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Related posts

Borë në pranverë, ditëve në vijim pritet që shtresa e borës të arrij 20 cm

admin

Moti sot me diell dhe vranësira mesatare

admin

Dy persona e kanë humbur jetën, 44 raste të reja, gjithsej 329

admin

Çulev propozon shkurtimin e orës policore, 19:00-05:00

admin

ASH e Tetovës kundër Adnan Nezirit: “Me humbësin e 2017-ës po vulosim humbjen edhe në 2020”

admin

Moti sot me diell dhe vranësira mesatare, temperatura deri më 25 gradë

admin