Në Gjermani mbi 15.000 të infektuar me koronavirusin e ri

Në Gjermani për 24 orë janë konfirmuar mbi 2.500 raste të të infektuarve me Kovid-19, me çka numri i përgjithshëm tejkaloi 15.000 njerëz, publikuan mbrëmë mediat gjermane. Qendër e epidemisë në Gjermani edhe më tej është krahina Vestfalia e Rajnës Veriore me 4.971 persona të infektuar, ndërsa më pas pasojnë Baden Viremberg dhe Bavaria.

Në Gjermani nga koronavirusi i ri jetën e humbën 44 persona ndërsa dy shtetas gjermanë e humbën jetën në Egjipt. Kancelarja gjermane dhe kryeministrat e krahinave gjermane të dielën do ta shqyrtojnë mundësinë për vendosjen e orës policore

Related posts

Së paku 23 persona janë helmuar nga alkooli gjatë një funerali në Meksikë

admin

Mbeten pa para, turistët fshihen në shpellë

admin

SHBA, parashikimet 100-240 mijë vdekje nga koronavirusi

admin

Bota s’do të jetë më kurrë e njëjta pas koronavirusit

admin

Koronavirusi SHBA/ Rhode Island kërkon shtëpi më shtëpi për të kapur të ardhurit nga New York

admin

SHBA regjistron numrin më të madh të vdekjeve në një ditë

admin