Mësohet fati i Zidanit për sezonin tjetër

Sipas të përditshmes spanjolle “AS”, pavarësisht nëse luhet pjesa e tjetër e sezonit të La Ligas apo e Ligës së Kampionëve, Zinedin Zidan do të jetë trajner i Real Madridit edhe në sezonin tjetër.

Real Madrid, siç bën çdo sezon, ka planifikuar të priste fundin e sezonit për të parë nëse do të vazhdohej me Zidanin, dhe alternativa e parë e paraqitur ka qenë ish trajneri i Totenhamit, Maurisio Poketinjo.

Nëse Real Madrid do të fitonte një trofe të madh, dhe brenda mundësive më të mëdha është La Liga, francezi do të vazhdonte të qëndronte në krye të “Los Blancos”. Por, çfarëdo që do të ndodh tani, Zidan do të jetë trajner i Realit edhe për sezonin e ardhshëm.

Related posts

Rashica rikthehet në stërvitje, por i ndalohet “selfie”

admin

E fejuara e Dibalas, sërisht pozitive në “Covid 19”

admin

Agjentët e futbollistëve në rolin e psikologëve?!

admin

Ronaldo foto me të ëmën e kthyer nga spitali: Kujdesuni për familjet tuaja, rrini në shtëpi

admin

Humbi babain për shkak të Koronavirusit, flet drejtori sportiv i Hondas

admin

Rregullat e reja të futbollit: Më shumë VAR, penalltitë, loja me dorë dhe kartonët

admin