Krasniqi: Kurti nuk e largoi taksën kur kërkoi SHBA, po e largon kur po i tronditet karriga e pushtetit

Zyrtari i PSD-së, Frashër Krasniqi ka thënë se Vetëvendosje po mundohet të gjej pretekste për të arsyetuar pse u rrëzua qeveria.

Krasniqi, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini ka thënë se tashmë aspak sinqeritet nuk ka nga qeveria Kurti. “Para një jave na thanë se taksa nuk hiqet pasi ekziston një marrëveshje sekrete dhe se nëse do të largohej taksa ajo të nënshkruhej automatikisht. Çfarë ndodhi tash , a është zhdukur ajo marrëveshje?!”, tha ai, përcjell Telegrafi. Ish-deputeti i PSD-së thotë se Kurti nuk e kishte marrë seriozisht LDK-në në kërkesat e saja.

Related posts

23 vjet nga rënia e Luan Haradinajt

admin

Për tre muaj u braktisen 8 fëmijë në Kosovë

admin

Pesë zyrtarë të Policisë së Kosovës janë konfirmuar me koronavirus

admin

“Shpërthen” Baton Haxhiu: Vetëvendosje po sillet sikur e ka “Bombën Atomike”. Krahët e fuqisë politike ia dha AAK e Nisma

admin

Haziri thumbon Abazin: Oportunistët politikë, po mundohen të mbulojnë veten nën çadren e Albin Kurtit

admin

Rama: Pagat do të kompensohen, për tre muaj shteti u del garant bizneseve

admin