Koronavirusi, numri i viktimave në Spanjë kalon 1.000

Numri i njerëzve të vdekur nga koronavirusi në Spanjë ka arritur në 1,002, thanë të premten autoritetet.

Me këtë shifër, Spanja bëhet vendi i katërt në botë – pas Italisë, Kinës dhe Iranit – me më shumë se 1,000 njerëz të vdekur.

Autoritetet spanjolle thanë se në këtë vend, afro 20,000 njerëz janë të infektuar me koronavirus, ndërsa 1,588 janë shëruar.

Related posts

Gjermani, për dy muaj priten rezultatet e para nga ekzaminimi i vaksinës kundër koronavirusit

admin

Zvicër: Kush shkurton flokë “në të zezë”, rrezikon deri në 3 vjet burg

admin

‘Nuk ka garanci që zgjedhjet në Amerikë nuk do të preken nga koronavirusi’

admin

Gjermani, kufizimet kundër Covid-19 mund të zgjaten edhe për një javë

admin

SHBA-ja ndihmon Kosovën me 1.1 milion dollarë për të luftuar koronavirusin

admin

Qeveria mbyll sot baret, restorantet/ Nuk “binden” britanikët, festë dhe alkool gjithë natën – Foto

admin