Haradinaj thotë se Qeveria që e hoqi taksën pjesërisht, po largohet me ‘marre’

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se Qeveria Kurti që sot e hoqi taksën për lëndën e parë ndaj mallrave të Serbisë, ashtu si e kishte fillimin e turpshëm, edhe po largohet me turp.

“Ashtu si e kishte fillimin e turpshëm, Qeveria në ikje gjithashtu po largohet me turp”, ka shkruar Haradinaj. Tutje, Haradinaj tha se kjo me këtë veprim u zhvlerësua kundërvlera për marrëveshjen finale dhe e humbi kreditin me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Me këtë e zhvlerësoi kundërvlerën për marrëveshjen finale dhe e humbi plotësisht kreditin te partnerët ndërkombëtarë, e posaçërisht me te SHBA’ja”, ka thënë Haradinaj.

(Kosova Sot Online)

Related posts

Thaçi pas bisedës me Metën: Kosova dhe Shqipëria do të gjejnë rrugën e përbashkët për ringjalljen e ekonomisë

admin

Zgjedhjet në Serbi, rezultatet paraprake nxjerrin fitues absolut partinë e Vuçiqit

admin

Presidenti Thaçi sot vendos për njërën nga dy mundësitë, ose do të ketë qeveri të re, ose zgjedhje

admin

Edhe një viktimë nga Covid-19 në Kosovë

admin

Japonia hap dyert e saj për Kosovën

admin

Fero dhe Arbenita ndahen përfundimisht?

admin