Gjermani, regjistrohen rreth 18400 raste dhe 53 viktima

Gjermania ka regjistruar më shumë se 18400 të infektuar me koronavirus dhe 53 viktima, sipas raportit të përditësuar.

Shifrat tregojnë një numër veçanërisht të lartë në North Rhine Westphalia, me 6200 raste, Bavari me 3100 dhe Baden-Wuerttemberg me më shumë se 2700.

Përveç 53 viktimave, dy gjermanë humbën jetën jashtë vendit pasi u infektuan me COVID-19.

Related posts

Astronomët konfirmojnë shpërthimin më të madh ndonjëherë të një supernove

admin

Pandemia, 36.5 milionë amerikanë humbin vendet e punës

admin

Shkon mbi 15 mijë numri i viktimave nga COVID-19 në Francë, 762 viktima në 24-orëshin e fundit

admin

Trump beson se deri në fund të vitit SHBA-ja do ta ketë vaksinën për Kovid-19

admin

Këshilltari i Trump: Kina ka dërguar turistë për të përhapur Covid-19 nëpër botë

admin

Sllovenia ul pagat e deputetëve dhe ministrave, punëtorëve iu paguhet edhe marsi

admin