Edhe Franca me numra të frikshëm/ Publikohet raporti i vdekjeve në 24 orët e fundit

Europa është thuajse e gjitha në krizë për shkak të Koronavirusit dhe numri i vdekjeve po rritet me hapa shumë të mëdha në shumë shtete.

Italia është ajo që kryeson me 627 vdekje në 24 orët e fundit dhe 4032 në total.

Më pas vjen Spanja me 213 vdekje gjatë ditës së sotme dhe 1044 në total.

Ndërsa Franca e cila sapo ka publikuar raportin bëhet me dije se janë 78 numri i të vdekurve vetëm në 24 orët e fundit dhe 450 total.

Related posts

Gjysmë shekulli të pandarë, çifti vdes nga koronavirusi

admin

Edhe Franca përjeton tmerr, 112 vdekje brenda një dite

admin

Zvicra, vendi më i sigurt në botë në lidhje me koronavirusin

admin

COVID-19, mbi 2,7 miliardë punonjës në botë të prekur nga kufizimet

admin

Vdes nga koronavirusi ish-ministri francez, Patrick Devedjian

admin

SHBA, zestohet te 30 000 vullnetarë një vaksinë antiCOVID-19

admin