‘Dridhet’ Greqia/ Problemit të Koronavirusit i shtohet edhe Tërmeti, 233 km larg Tiranës

Greqia është prekur nga Koronavirusi si gjithë europa, dhe deri më tani janë shënuar 10 viktima.

Por, këtij halli i është shtuar edhe një tërmet i cili ka rënë vetëm pak më parë në Janinë.

Lëkundja ka qenë disi e fortë, me magnitud 4.3 e shkallës rihter.

Këto tërmete ndonëse nuk janë problematik për ndërtesat, por përhapin panik tek banorët të cilët detyrohen të dalin jashtë dhe duke parë që jemi në kohë karantine shtohet mundësia e infektimit.

Tërmeti ka pasur një largësi prej 233 kilometrash nga Tirana.

Related posts

Kuvendi fillon hetimet për “seksin gjatë përkthimit” më 8 mars

admin

Meda izolohet në Gjermani, ky është mesazhi i tij për kosovarët

admin

Haxhiu mirëpret vendimin e Gjykatës Themelores për procesin e noterisë

admin

Bekë Berisha: Glauk Konjufcën e kish çu ShIK në AAK, e tani shkoi në LVV

admin

Koronavirusi: “Duda Balje: Mezi po pres …”

admin

Deklarata e plotë e Presidentit kundër vendimit të Albin Kurtit

admin