Do të shqyrtohet mundësia për shtyrjen e afatit të dokumenteve personale

Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev sot njoftoi se MPB-ja ka përgatitur dhe do të dorëzojë në qeveri disa urdhëresa me fuqi të ligjit për shtyrjen e afatit të dokumenteve të identifikimit dhe atyre të udhëtimit.

“DO të shqyrtohet shtyrja e afatit të dokumentave personale, respektivisht për letërnjoftimet, pasaportat, leje qëndrimi i shtetasve të huaj eventualisht edhe patent shoferët. Do të shqyrtohet mundësia për të gjetur mundësi tjetër për shpërndarjen e dokumenteve personale që tashmë janë gati”, tha mes tjerash Çulev./Alsat

Related posts

Vazhdojnë përplasjet tek ASH,Tateshi ia tregon stacionin e fundit Shumit

admin

Virusi korona, 11 padi kundërvajtëse për shkelësit e masave

admin

Ora policore në fundjavë, prej orës 19:00-05:00

admin

Pendarovski: Vetizolimi është preventiva më e mirë ndaj Covid-19

admin

Një 19-vjeçare vdiq pasi dyshohet që s’mori trajtim në Infektivë, rezultoi negative por 8 policë dërgohen në karantinë

admin

Zgjedhjet, 31.107 fletëvotime të pavlefshme

admin