Dalin pozitiv edhe 6 persona tjerë, shkon në 76 numri i të infektuarve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Edhe gjashtë persona tjerë janë diagnostikuar me koronavirus këtë pasdite. Kështu, numri i përgjithshëm i pacientëve me koronavirus pozitivë të regjistruar në Maqedoninë e Veriut shkon në 76, konfirmojnë nga Ministria e Shendetësisë, shkruan TS.

Gjatë ditës, janë konfirmuar pozitiv me virusun korona edhe dy bashkëshortët nga Kavadari, dhe një burrë tjetër nga Kavadari është në proces testimi i cili nuk ka asnjë lidhje me dy rastet tjera.

Deri më tani janë regjistruar pacientë pozitiv me COVID-19, nga Shkupi, Dibra, Gostivari, Ohri, Shtipi dhe Kavadarçi.

Related posts

Transporti publik ndalohet nga ora 21 deri në 5 të mëngjesit

admin

Shkelja e rregullave gjatë pandemisë, publikohen informacione për lëndët

admin

Në garë për deputetë 1.578 kandidatë, prej tyre 903 meshkuj dhe 675 femra

admin

Ja kush janë emrat e sekretarëve shtetëror nga BDl

admin

Spasovski, Osmani, Filipçe dhe Ademi në izolim shtëpiak

admin

Koronavirusi në Shkup, tetë komuna me numra treshifrorë të të infektuarve

admin