Arrestohet një tjetër person nga Gostivari, hapi lokalin dhe u shërbeu klientëve

Rreth orës 22:00, oficerët e policisë në Departamentin e Brendshëm Gostivar arrestuan 55-vjeçarin J.S nga fshati Çajlë i Gostivarit. Gjatë kontrollit të Inspektoriatit Shtetëror të Tregut në lokalin e tij në këtë fshat, u gjetën gjashtë persona.

J.S ishte ndaluar në Stacionin Policor Gostivar dhe pas një hetimi tërësor të çështjes, sot është paraqitur një lutje me dyshimin se ai kishte kryer një krim të “mosrespektimit të rregullave shëndetësore gjatë një epidemie”, ndërsa objekti i tij ishte mbyllur përkohësisht.

Që nga futja e masave për të parandaluar përhapjen e koronavirusit në Gostivar, “mosrespektimi i rregulloreve shëndetësore gjatë një epidemie” ka arritur në tre raste të tilla.

Related posts

Nga nesër, platformë e unifikuar për mësim në distancë

admin

Shkon në 285 numri i të prekurve me koronavirus, vdes 79-vjeçari nga Dibra

admin

Shkelën masën e vetizolimit, futen në karantinë dhe detyrohen të paguajnë shpenzimet

admin

Bekteshi: Po bëjmë përpjekje të dalim nga kjo situatë me pasoja sa më të vogla

admin

Filipçe prezanton planin për kthim gradual të jetës në normalitet

admin

18 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, në total 219

admin