UEFA ka kërkuar falje për një gabim që kanë bërë.

Duke raportuar për të rejat rreth Euro 2020, UEFA më herët raportoi se emri i kompeticionit do të jetë Euro 2020, edhe pse do të luhet në 2021.

Por, pak orë më vonë, një tjetër reagim vjen nga shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë.

“Duke kërkuar falje për gabimin e mëparshëm, të jemi të qartë, asnjë vendim nuk është marrë akoma sa i përket emrit që do të ketë EURO që mbahet në 2021” thuhet në komunikatën e UEFA.

“Postimi i mëhershëm u dërgua gabimisht” thuhet tutje.

Pra, Euro nuk do të ketë përfundimisht emrin Euro 2020. Mbetet të shihet se cili do të jetë emri i Kampionatit Evropian.

Related posts

Mësohet fati i Zidanit për sezonin tjetër

admin

Virologu gjerman: Futbolli mund të mos kthehet deri në vitin 2021, as me dyer të mbyllura

admin

Formacioni më i mirë i kombinuar nga pesë ligat kryesore evropiane, mungojnë shumë yje

admin

Fondi Saudit paguan 300 mln paund për Njukasëllin

admin

Në Angli planifikojnë nisjen e kampionatit

admin

ATP dhe VTA: Tenisi pezullohet deri më 13 korrik

admin