Zyrtare, shtyhet Samiti i Këshillit Evropian

Këshilli Evropian konfirmon shtyrjen e Samitit të 26 dhe 27 marsit. Për Alsat, nga zyra për media thonë se samiti është shtyrë për një datë tjetër në një video-konferencë të anëtarëve më 17 mars. “Liderët e BE-së po ashtu ranë dakord për një video-konferencë tjetër gjatë javës së ardhshme për të diskutuar mbi situatën për virusin korona” – thuhet në përgjigjen nga Këshilli Evropian.

Anesa Salihu

Related posts

Kryeministri i Italisë: Të fusim Ballkanin në BE, ose do i kthejne sytë nga Rusia, Kina dhe Turqia

admin

Një paketë prej 590 miliardë dollarësh për t’i bërë ballë pandemisë

admin

2 muaj pas ndarjes nga jeta, del në dritë surpriza e Kobe Bryant për të gjithë fansat

admin

Izolimi i botës bëri që pandat të çiftoheshin pas 10 vitesh përpjekje

admin

Çka solli Bundesliga, në kohën e pandemisë “Covid 19”

admin

Tre në katër amerikanë po përballen me ndonjë formë të izolimit

admin