Vajza e Gani Gecit tregon çfarë qëndrimi ka për rrëzimin e Qeverisë

Deputetja e LDK-së, Marigona Geci, ka treguar qëndrimin e saj për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, të iniciuar nga partia e saj. Ajo thotë se është pro rrëzimit të Qeverisë, por me kusht që LDK-ja të mos hyjë në koalicion me PDK-në. 

Vajza e ish-zyrtarit të lartë të LDK-së, Gani Geci, që tash është deputete sqaron se në mbledhjen e sotme të Grupit Parlamentar i ka kërkuar shefit të Grupit nëse nënshkrimi i saj do të përdoret për koalicion me PDK-në, e ai i ka thënë jo. 

Kësisoj Geci thotë se është për rrëzimin e Qeverisë Kurti, që sipas saj, “po luan me LDK-në dhe me SHBA-në”, por nuk është që partia e saj të bashkëqeverisë më vonë me PDK-në.

Related posts

Shkon në 6 numri i viktimave nga Coronavirusi në Shqipëri, ndërron jetë pacientja 71-vjeçare

admin

Kurti përmes një video-mesazhi të gjatë, numëron të arriturat e qeverisë për 3 muaj

admin

Situata politike në Kosovë, Avdullah Hoti përmend dy opsionet e vetme

admin

Deputetët e Kosovës mbajtën një minutë heshtje për Leze Qenën

admin

Boiken Abazi: Kurti i bindi SHBA-të të ndryshojnë qëndrim për shkëmbimin e territoreve

admin

Covid-19/Edi Rama, lideri i huaj më i dashur për italianët

admin