Drejtori i BSP-së i vizitoi punktet policore rreth Dibrës

Drejtori i Byrosë për Siguri Publike (BSP) pranë MPB-së Sasho Tasevski sot i vizitoi punktet kontrolluese të shërbimeve policore – Ura e Boskovit dhe Glloboçicë – në rajonin që është kompetencë e Sektorit të Punëve të Brendshme Ohër, të cilët ishin vendosur në bazë të vendimit të Qeverisë për rajonin e Dibrës.

Siç informon MPB-ja, shefat e njësiteve organizative informuan se situata në këtë rajon është e qetë, ndërsa ushqimi dhe produktet tjera të nevojshme po dërgohen sipas protokolleve të përcaktuara për siguri.

Related posts

Prej nesër shkurtohet ora policore, edhe në fundjavë

admin

Koronavirusi, 9 të vdekur e 176 të infektuar

admin

Përplasje Mickoski-Rashkovski për karantinën shtetërore

admin

41 raste të reja me Covid-19 dhe 2 viktima gjatë 24 orëve të fundit

admin

Karantinë ose jo për Kumanovën, vendoset në mbledhjen e sotme të Qeverisë

admin

Qeveria nuk zbardh pakon III të masave ekonomike

admin