Arrijnë 5000 pasaporta në vendin tonë

Ministri për Punë të Brendshme, Naqe Çulev bëri të ditur se gjatë ditë së sotme duhet të vinë 5.000 pasaporta.
“Deri më 24 mars do të përfundojë furnizimi i 140.000 pasaportave të tjera”, tha Çulev.

Ndryshe në Maqedoni kishte mungesë të pasaportave për shkak të mungesës së tyre dhe pritej nga kompania gjermane t’i kryej deri më 24 mars.

Tashmë mbi 27 mijë qytetarë kanë aplikuar për pasaportë ndërsa para kësaj, pasaporta jepeshin vetëm për persona që kishin nevojë për shëndet.

Maqedonia gjithashtu ka kufizuar lëvizjen e qytetarëve për shkak të coronavirusit

Related posts

Virusi korona, Pendarovski: Të hënën mblidhet Këshilli i Sigurimit

admin

Dita e dytë e karantinës për Shkupin, Tetovën, Kumanovën dhe Shtipin

admin

Një makinë e MPB-së del nga rruga, lëndohen tre persona

admin

A duhet të lëvizin qyetarët lirshëm pas gjendjes së jashtëzakonshme, përgjigjet Talat Xhaferri në Click Plus

admin

Dita e parë e orës më të gjatë policore, rrugët janë të shkreta

admin

Shkelën orën policore, arrestohen 21 persona

admin