6 raste të tjera me koronavirus, në mesin e tyre dhe një 4-vjeçare

Deri në orën 16:00 u diagnostikuan 6 pacientë të rinj me koronavirus.
Një vajzë 4 vjeçare nga Shtipi që ishte infektuar në një kopsht fëmijësh në Angli. Familja u kthye në vend në 14 mars dhe ishte në internim. Testi erdhi dje, dy ditë pasi vajza përjetoi simptomat e saj të para.
3 raste të reja të koronavirusit janë regjistruar në Dibër dhe janë bërë testime si pjesë e shqyrtimit.
Një rast është regjistruar në Shkup, duke kontaktuar të diagnostikuar më parë.
Një rast i koronavirusit është konfirmuar edhe në Gostivar. Bëhet fjalë për një grua të kthyer nga Zvicra e cila ishte në izolim në shtëpi. Ajo ishte testuar vetëm, dhe një studim epidemiologjik tregoi se kishte kontakte me një pacient në Zvicër.
Aktualisht, 35 persona janë duke u testuar, dhe rezultatet do të shpallen për publikun.

Related posts

Dita Ndërkombëtare e Romëve- 8 prilli, ditë jo pune për komunitetin romë

admin

Maqedoni, sot përsëri orë policore prej orës 16:00 deri në orën 5 të mëngjesit

admin

Filipçe: Pas komplikimeve nga koronavirusi, ka ndërruar jetë Dragan Vuqiç

admin

Bekteshi: U tha, u bë, ska ulje të rrogave për administratën

admin

Mustafa-Lajçak: Dialogu me Serbinë të fillojë shpejt dhe të rezultojë me njohje reciproke

admin

“Avicena” që sot fillon testimin pa pagesë për COVID-19!

admin