Taravari nuk mund te fitoj ne Maqedoni, te pakten shpreson te fitoj Kurti ne Kosove(FOTO)

Arben Taravari sekretari gjeneral i ASH si duket pas shume deshtimeve te partis se tij ne Maqedoni dhe nuk sheh ndonje fitore te afert te ASH ka vendosur te bej tifo per Albin Kurtin pasi ne cdo moment nuk nguron te komentoj ngjarjet ne Republiken e Kosoves dhe ne cdo postim duke i uruar z.Kurtit nje fitore edhe me te madhe ne zgjedhjet e ardheshme te cilat si duket nuk do te ndodhin edhe ne Kosove shpejt pasi qe pritet te formohet nje qeveri e re me nje koalicion me te gjere kombetar pa VV.

z.Taravari i ka kaluar thuajse te gjitha kompetencat e tije duket u thirur ne emer te shqiptareve te Maqedonis dhe duket dalur hapur ne perkrahje te njeres parti sic esht VV dhe duket akuzuar me fjalet me te renda me fyese Partin Demokratike te Kosoves.

Mirpo z.Taravari ka haruar se per shqiptaret e Maqdonis ka Prishtin zyrtare dhe Tiran zyrtare dhe jo parti politike te cilat edhe mund ti kesish simpati por kur je figur publike ather duhet te mbash pergjegjesi per fjalet qe thua.

Related posts

Filipçe: Po përgatitemi për valën e dytë të Covid-19

admin

FMN ndan 175.2 milion euro për Maqedoninë e Veriut

admin

Nesër pritet të anulohen zgjedhjet në Maqedoni

admin

Zaev: Gjendja e jashtëzakonshme e domosdoshme që më lehtë të përballemi me koronavirusin

admin

Filipçe: Partitë të respektojnë të gjitha protokollet dhe masat gjatë fushatës

admin

Mustafa-Lajçak: Dialogu me Serbinë të fillojë shpejt dhe të rezultojë me njohje reciproke

admin