Qeveria KURTI me autoritarja qe ka pasur Kosova, vetem per nje fjal shkarkoj ministrin!

Kryeministri i Kosoves z.Albin Kurti sonte ne nje press konferenc tregoj se arsye per shkarkimin e ministrit te brendshem z.Agim Veliu ishte deklarata e tije e dhene mbrem per televizioni Klan Kosova ku pat thene se

” Eshte per te vendosur gjendjen e jashte zakonshme ne Kosove”

Pas kesaj deklarate Kryeministri Kurti pat vlersuar se ministri i brendshem ka bere nje tradheti kombetare duke dalur me qendrim te kunder me kryeministrin e vendit dhe kjo sipas Kurtit eshte e denueshme dhe tradhti e dyfisht se pasi ka tradhtuar qeverin z.Veliu ka bere edhe tradhti kombtare.

Vlen te thuhet se ne asnje qeveri demokratikte ministri nuk ka ndodhur te shkarkohet vetem qe ka pasur nje deklarat dhe ka shprehur mendimin e tij , i cili nuk ka qen i njejt me te kryeministri. Dhe kjo le te kuptohet se Kurti eshte kryeministri me autoritar qe ka pasur Kosova ne keto 12 vite shtet i pavarur dhe duke len te kuptohet se cdo kush qe nuk do pajtohet me kryeministrin do ket fundin e njejt.

Related posts

Glauk Konjufca thirrje LDK-së: Dëgjojeni Vjosa Osmanin

admin

Baton Haxhiu: Kurti nga opozita do të shikojë se si formohet Qeveria dhe si hiqet taksa

admin

22 vjeçarja shqiptare me Koronavirus tregon ditë pas dite se çfarë ndodhte me trupin

admin

Thaçi e dërgon në Kushtetuese vendimin e Qeverisë për kufizim të lëvizjes së qytetarëve

admin

13 vite më parë u miratua deklarata e Ahtisaarit

admin

Dastid Pallaska “gozhdon” Albin Kurtin

admin