A duhet të lëvizin qyetarët lirshëm pas gjendjes së jashtëzakonshme, përgjigjet Talat Xhaferri në Click Plus

sh kreu i Kuvendit, Talat Xhaferi, në një linjë të drejtëpërdrejtë në Click Plus, ka folur për shpalljen e gjendjes së krizës dhe lirinë e lëvizjes së qytetarëve në këto kushte.

Xhaferi ka thënë se qytetarët duhet t’i rrespektojnë masat e autoriteteve dhe se gjithësecili të mendoj së pari për vetveten, familjen dhe shoqërinë.

Xhaferi u ka uruar shërim të gjithë të prekurve duke veçuar mjekët nga Dibra.

Related posts

Dibër dhe Qendër Zhupa, gjendja e sigurisë është stabile

admin

Grubi priti ambasadorin e ri të Francës Bomgartner: Sakrificat e vendit tonë meritojnë shpërblim nga Brukseli

admin

Virusi korona, regjistrohen 111 pacientë të shëruar

admin

Shkup, policia kap hajdutin gjatë orës policore

admin

Hapen kufinjtë për shtetasit e huaj të cilët do kalojnë tranzit në territorin e Maqedoninë së Veriut

admin

Gostivar, 4 punonjës mjekësorë të infektuar nga virusi

admin