UEFA cakton data të reja për finalet e Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës

UEFA ka vendosur që të zhvendos Euro 2020 në vitin 2021 dhe kjo ka liruar hapësirën në muajin qershor për Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës që të përfundojnë me normalitet.

UEFA beson që është bërë përparim i mjaftueshëm në lidhje me kontrollin e shpërthimit të coronavirusit.

Në një takim video-konferencë të mbajtur të martën, drejtuesit vendosën që finalja e Ligës së Kampionëve të zhvillohej në 27 qershor, ndërsa ajo e Ligës së Evropës tri ditë më herët me 24 qershor, shkruan Marca.

Finalja e Ligës së Kampionëve do të mbahet në Stamboll, siç ishte planifikuar fillimisht.

Datat e mëparshme ishin më 30 maj për finalen e Ligës së Kampionëve dhe 27 maj finalen e Ligës së Evropës.

Shfaqja e coronavirusit ka bërë që shumë evente të shtyhen. /Telegrafi/  

Related posts

Casillas e pranon se do të donte të kthehej te Real Madridi

admin

Klubi spanjoll me ofertë për Shaqirin

admin

La Liga nis në javën e dytë të muajit maj

admin

Ronaldo s’ka të ndalur, vendos rekord të ri

admin

Mediat, gati kalendari i garave në Seria A

admin

United gati ofertën e ‘çmendur’ për Saul, do të thyhet rekordi i transferimeve në PL

admin