Thaçi i çon kërkesë Kurtit për ta thirrë Këshillin e Sigurisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka dërguar kërkesë kryeministrit Albin Kurtit për të thirrur mbledhje të Këshillit të Sigurisë, raporton Gazeta Express.

Në njoftimin e bërë për media, i pari i shtetit ka kërkuar që këshilli i sigurisë të mblidhet sot në ora 20:00.

Kërkesa tashmë i është dërguar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, i cili sipas ligjit është i obliguar të thërras Këshillin.

Në këtë këshill pritet të vendoset për masa të reja kundër pandemisë së koronavirusit.

Related posts

VV: Përpjekja e Thaçit për Qeveri të unitetit, shkel Kushtetutën

admin

Në këtë orë kryeparlamentarja Osmani njofton se çfarë është bërë në kryesi për mocionin

admin

Në Mal të Zi gjithsej 84 persona të infektuar me Kovid-19

admin

Anita Haradinaj u bën thirrje të qëndroni në shtëpi: Ta injorojmë politikën, vetëm njëherë në jetë të merremi me shëndetin tonë

admin

Ky është fjalimi i Avdullah Hotit që e acaroi Kurtin dhe e shtyri ta shkarkon në gjysmë të natës

admin

Arrestohen dy persona, tentuan në kalojnë ilegalisht kufirin në Hanin e Elezit

admin