Ali Ahmeti: NATO përfundimisht u bë!

NATO përfundimisht u bë!

Urime të dashur qytetarë. Ky angazhim i joni i gjatë dhe përplotë përpjekje të pandara sot u rrumbullakësua në Spanjë me ratifikimin e fundit të protokolit për anëtarësim.

Në asnjë çast nuk u ndamë nga qëllimi ynë dhe asnjëherë nuk u lëkundëm nga ky përcaktim i të gjithë neve.

Edhe kur të gjithë dyshuan, edhe kur të gjithë ngrenë dorë nga ky rrugëtim, ne me këmbëngulje vijuam drejtimin euroatlantik të këtij vendi, ia vlejti dhe ia dolëm.

Ju faleminderoj shumë për gjithë mbështetjen ndër këto vite, ndoshta ishte proces i ngadaltë, por me guxim dhe përcaktim të palëkundur, arritëm një të ardhme të sigurt.

Rradhën e ka Bashkimi Evropian. Datë tani!” – thotë Ahmeti

Related posts

Pa energji elektrike nesër disa pjesë të Gjorçe Petrovit dhe Karposhit

admin

Ademi: Qeveria ka vendosur për mësim në distancë, nga nesër platforma online

admin

“Zgjedhjet, Filipçe prezanton masat që duhet zbatuar gjatë fushatës zgjedhore

admin

KRRE-ja vendos sot për çmimet e reja të derivateve të naftës

admin

Prokuroria e Strugës hap hetimet për liturgjinë fetare gjatë pandemisë

admin

Pas reagimit të Grubit, edhe Qeveria dënon brohoritjet e huliganëve maqedonas

admin