Visar Musliu me porosi: Rri në shtëpi, shëndeti është përgjegjësi e përbashkët

Futbollisti shqiptar i Reprezentacionit të Maqedonisë, Visar Musliu, futbollist i Moll Vidi-t, i është bashkëngjitur kampanjës tashmë me përmasa globale, kundër korona virusit  “Stay Home”.

Musliu në dy gjuhë, shqip dhe maqedonisht ka porositur të gjithë qytetarët e vendit që të qëndrojnë pranë familjarëve. Musliu ka thënë përgjegjësia është e të gjithve dhe se duke qëndruar së bashku do ta mundim virusin.

“Rri në shtëpi, shëndeti është përgjegjësi e përbashkët. Ta mundim së bashku virusin”, ka shkruar Musliu.

Kësaj kampanje përpos Musliu i janë bashkëngjitur edhe shum futbollist tjerë, duke filluar nga Enis Bardhi, Ferhan Hasani, Jani Atanasov, Viktor Angellov dhe disa futbollist të tjerë të Maqedonisë.

Related posts

Barcelona nuk arrin të bind Ter Stegenin, Çellsi në pritje

admin

NBA, me “Skype” kërkohen basketbollistë te rinj

admin

Skuadra gjermane me ide brilliante gjatë pandemisë “Covid 19”

admin

Sep Blater tregon të vërtetën e korrupsionit në FIFA

admin

Moderatorja e sportit i përgjigjet në këtë mënyrë ndjekësit të saj (FOTO)

admin

Rashica rikthehet në stërvitje, por i ndalohet “selfie”

admin