Spitali i Tetoves eshte i pergatitur teresisht thot drejtori Besimi

Ditëve të fundit në opinion është shtruar pyetja se a janë spitalet tona të përgatitura me mjete të nevojshme për një virus të tillë, Florin Besimi, drejtori i Spitalit të Tetovës  tha per portalb.mk që ky spital është tërësisht i përgatitur dhe posedon aparate respiratore.

“Spitali i Tetovës është i përgatitur tërësisht, ne posedojmë aparate respiratore dhe vazhdimisht bëjmë thirrje deri te njerëzit të mos bëjnë panik dhe të i respektojnë masat të cilat mund të parandalojnë virusin Korona” tha Florin Besimi, drejtor i Spitalit të Tetovës.

Related posts

Padi penale për një shkupjan i cili nuk e ka respektuar vetizolimin dhe ka infektuar shumë njerëz tjerë me koronavirus

admin

Mickoski: Askush përveç Zaevit nuk do zgjedhje

admin

Shalland ka një datë tjetër të sfidës me Maqedoninë?

admin

Priten çmime të reja të derivateve të naftës

admin

Maqedonia sot ka më shume të infektuar se disa vendet me mbi 6 milion banorë

admin

Kreu i KSHZ-së rekomandon shtyrjen e zgjedhjeve

admin