‘Rritja e çmimeve’, ministri i ekonomisë inspekton marketet (VIDEO)

Nga dikasteri i ekonomisë njoftojnë se do të shfrytëzojnë nenin 29 dhe 30 të Ligjit për Tregti në mënyrë që të ndalojnë çdo përpjekje të mundshme për rritje të çmimeve të produkteve bazë.

“Ne kujdesemi!

Së bashku me inspektorët e Inspektoratit të Tregut, sonte ndoqën nga afër veprimtarinë e marketeve në vendin tonë, në shërbim të qytetarëve.

NUK KA NEVOJË PËR PANIK!

Ministria e Ekonomisë do të shfrytëzojë nenin 29 dhe 30 të Ligjit për Tregti në mënyrë që të ndalojë çdo përpjekje të mundshme të padrejtë për rritje të çmimeve në produktet bazë!
KUJDES PO, PANIK JO!”, thonë nga Ministria e Ekonomisë.

Related posts

Mosrespektimi i orës policore, arrestohen 34 persona

admin

Ambasada gjermane përkohësisht e mbyll departamentin konsullor dhe të vizave

admin

Ish ministrja e BDI-së Shyrete Elezi ka nënshkruar 5 milionë euro për komunat maqedonase zero për shqiptarët(Dokument)

admin

Hekuran Duka: Nëse pandemia zgjat, do të paraqiten problem sociale

admin

Problem me Bullgarinë, përçahet qeveria, kryeministri mbetet vetëm (VIDEO)

admin

Katica Janeva sot do të dëshmojë në rastin “Reket”

admin