Qeveria vendos të mbyllet aeroporti Shkupit dhe të gjitha pikat kufitare

Sonte, Qeveria e Maqedonisë së Veriut, në mbledhjen e saj të 20-të, vendosi që të mbyllen të gjitha vendkalimet kufitare në teritorrin e Maqedonisë së Veriu, raporton TV21.

Të drejtë hyrje kanë vetëm qytetarët me nënshtetësi të vendit, përfaqësuesit diplomatik si dhe personat me rëndësi për shtetin dhe ekonominë me leje nga shtabi i krizës, si dhe makineritë ngarkuese me mallra.

Me hyrjen në fuqi të këtij vendim në afat prej 48 orëve mbyllet edhe aeroporti i Shkupit!

Related posts

Mickoski: Nuk duhet tani të ketë zgjedhje, nuk ka dilema se do fitojmë kur do të mbahen

admin

(DOKUMENT) TARAVARI i ka dhënë 700 mijë euro TENDER Krsto Mukoskit të VMRO-së, shkaktarit për rrahjen e ZIADIN SELËS

admin

“Kovid-19”, rezultojnë negativ testet e personelit mjekësor në spitalin e Gostivarit

admin

Moti sot kryesisht me diell, temperatura deri në 25 gradë Celsius

admin

Qeveria me pako të dytë të masave për qytetarët dhe kompanitë për lehtësimin e pasojave nga Kovid-19

admin

Edhe një dibran ndërron jetë nga koronavirusi

admin