Pendarovski: Për momentin nuk ka nevojë për gjendje krize edhe për rajonet e tjera në shtet

Aktualisht nuk ka nevojë të shpallet gjendje krize në tërë territorin e shtetit, por nuk përjashtohet që nëse ka nevojë, të shpallet në periudhën në vazhdim, theksoi presidenti Stevo Pendarovski sonte pas takimit të Këshillit të Sigurisë, ku u informua për gjendjen me koronavirusin në vendin tonë.

Pas pothuaj dy orë e gjysmë të takimit, ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe iu referua gjendjes së fundit për të cilën, siç edhe u shpreh, Pendarovskit, lajmet janë pozitive.

“Në Qendër Zhupë dhe Dibër ka bashkëpunim të shkëlqyeshëm në terren mes Armatës dhe pjesëtarëve të Ministrisë së Punëve të Brendshme, si dhe me vetëqeverisjen lokale. Përkushtimi i shtetit është adekuat, nëse ka nevojë mund të shpallim gjendje krize”, theksoi presidenti Pendarovski.

Related posts

Tetovë, mbi 200 gjoba për personat pa maska

admin

Shënohen 74 raste të mos respektimit të orës policore

admin

Sot priten çmime të reja të derivateve të naftës

admin

Duka i bën apel Qeverisë për mjete mbrojtëse për punonjësit shëndetësorë

admin

Ministria e Mjedisit: Po monitorojmë në vazhdimësi ndotjen e ajrit

admin

Me ne fund Kasami pranon te arriturat e BDI-se

admin