Nesër pritet të anulohen zgjedhjet në Maqedoni

Kabineti i kryetarit Stevo Pendarovski për AIM vërtetoi se kreu i shtetit, nesër në Vila Vodno do t’i presë në takim liderët e partive kuvendare LSDM, OBRM-PDUKM, BDI, PDSH, Lëvizja Besa, Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa.

Kryetari Pendarovski nesër thërret takim liderësh për të diskutuar mundësinë e anulimin të zgjedhjeve kuvendare të caktuara më 12 prill, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Nga kabinet i Pendarovskit theksojnë se në takim do të marrin pjesë edhe kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi dhe kryetari i Qeverisë, Oliver Spasvoski.

Data e zgjedhjeve ishte marrëveshje e partive politike e arritur në takimin të cilin Pendarovski e organizoi në tetor të vitit të kaluar pas mbajtjes të Samitit të Këshillit Evropian./Telegrafi/

Related posts

Ali Ahmeti: Dje mbollëm që sot të korrim

admin

MPB: Regjistrohen 639 shjelje për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse

admin

Koronavirusi, mbyllet Reparti i Gjinekologjisë në Kumanovë

admin

Anketë: Ahmeti më i besueshëm te shqiptarët ndërsa Zaevi te maqedonasit!

admin

KSHZ-ja konfirmoi listat e kandidatëve për deputetë dhe nurmat e partive(FOTO)

admin

Regjistrohen 46 raste të reja me covid 19, në total 663

admin