Nesër pritet të anulohen zgjedhjet në Maqedoni

Kabineti i kryetarit Stevo Pendarovski për AIM vërtetoi se kreu i shtetit, nesër në Vila Vodno do t’i presë në takim liderët e partive kuvendare LSDM, OBRM-PDUKM, BDI, PDSH, Lëvizja Besa, Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa.

Kryetari Pendarovski nesër thërret takim liderësh për të diskutuar mundësinë e anulimin të zgjedhjeve kuvendare të caktuara më 12 prill, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Nga kabinet i Pendarovskit theksojnë se në takim do të marrin pjesë edhe kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi dhe kryetari i Qeverisë, Oliver Spasvoski.

Data e zgjedhjeve ishte marrëveshje e partive politike e arritur në takimin të cilin Pendarovski e organizoi në tetor të vitit të kaluar pas mbajtjes të Samitit të Këshillit Evropian./Telegrafi/

Related posts

Karaxhoski: Vendoseni maskën, jo nën mjekër por deri në hundë!

admin

Zaev pas vendimit të KE-së: Vendim historik, nuk ka më pengesa dhe kushte

admin

Bogovina e Tetovës vatër e re e koronavirusit, të paktën 10 të infektuar dhe 156 në izolim

admin

Koronavirusi, 9 të vdekur e 176 të infektuar

admin

Moti me diell, pasdite priten vranësira dhe shi

admin

KSHZ-ja konfirmoi listat e kandidatëve për deputetë dhe nurmat e partive(FOTO)

admin