Ndodhet në karantinë, kryeministri grek në pritje të rezultatit të testeve ndaj COVID 19

Kryeministri grek, Kyriakos Micotakis nga sot gjendet në izolim, ku mesohet se ka dhënë tampon për t’u testuar nëse është apo jo i infektuar me Covid 19.

Testi i parë për fat të mirë ka rezultuar negativ, por ende nuk mund të flitet për një përgjigje përfundimtare.

Dyshimet kanë lindur për fakti se Micotakis ka patur kontakte me zëdhënësin e qeverisë, Stelio Peca, bashkëshortja e të cilit u diagnostikua me Covid 19, dy ditë më parë.

Mesohet gjithashtu se i gjithë stafi i vilës Maksim (selia e kryeministrit)po i nënshtrohet kontrollit.

Related posts

Sevdai Radogoshi – Qumili në përkrahje të Labit për mos anulimin e dasmave

admin

Borell i kundërpërgjigjet Thaçit: Lajçak ka besimin e BE-së, do të bëjë punë të shkëlqyer për dialogun

admin

VV-ja refuzon ftesën e Hotit për “tryezën” ku do të diskutohej për dialogun me Serbinë

admin

Deklarata e plotë e Presidentit kundër vendimit të Albin Kurtit

admin

​Kurti: Kosova dhe Shqipëria do të operojnë si një bllok i vetëm energjetik

admin

Shkon në 6 numri i viktimave nga Coronavirusi në Shqipëri, ndërron jetë pacientja 71-vjeçare

admin