Arrestohet pronari në Gostivar ,nuk i respektoi vendimet e Qeverisë kundër virusit korona

Sot rreth orës 13.00, pjesëtarët e policisë nga Sektori i Punëve të Brendshme Tetovë- Departamenti për Punë të Brendshme Gostivar, e kanë privuar nga liria 51- vjeçarin A.A. nga Gostivari, pronar i objektit hotelerik në Gostivar.
Arsyeja që personi A.A. është privuar nga liria, është se në objektin e tij hotelerik në rrugën ,,Goce Dellçev” në Gostivar, i cili ka qenë i hapur në kundërshtim me vendimin dhe paralajmërimet e qeverisë, për menaxhimin me ,,Korona virusin” me ç’rast disa persona kanë qenë të shërbyer me ushqim përbrenda objektit përcjellë TetovaSot.
Personi A.A. është mbajtur në Stacionin policorë Gostivar, dhe pas zbardhjes dhe dokumentimit të plotë të rastit, kundër tij do të përgaditent parashtresë adekuate.
Ministria e Punëve të Brendshme edhe një herë apelon deri tek qytetarët, që plotësisht dhe pa kushte, ti respektojnë dhe tu përmbahen vendimeve, paralajmërimeve dhe këshillave të qeverisë, dhe ju paralajmëron se çdo mosrespektim do të sanksionohet në mënyrë adekuate, në bazë të rregullativave ligjore.TS

Related posts

8 punonjës të Qendrës për Shëndet Publik në Gostivar, në izolim 14 ditor

admin

Flamuri i Maqedonisë së Veriut ngritët para selisë së NATO-s

admin

Pendarovski: Me guxim dhe durim ta tejkalojmë këtë periudhë të vështirë

admin

Osmani: Tregtarët e kufijve po shpifin ndaj babait tim, do t’i padis në gjyq

admin

Vijon numri i lartë i të infektuarve me Covid-19, në 24 orët e fundit 164 persona pozitiv

admin

Spasovski: Pashkët dhe Ramazanin duhet ta kalojmë në shtëpi

admin