5 persona të tjerë me koronavirus në vend

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, bëri të ditur se kemi 5 raste te reja me koronavirus. Bëhet fjalë për 2 meshkuj dhe 3 femra. Ndërsa nesër në mëngjes do të testohen edhe 7 persona të tjerë. Për tre persona testimet kanë dalë negativë.

Sot kemi 5 raste të reja pozitive, dhe dy pacientë të tjerë që janë diagnostikuar në një laborator tjetër dhe që do të duhet të konfirmohen nesër në laboratorin tonë të Shëndetit publik- tha Filipçe.

Related posts

Dega e BDI – Gostivar i reagon Taravarit për dështimet

admin

Tetovë, infektohet polici, 20 të tjerë në karantinë

admin

Nesër priten të miratohen masat ekonomike

admin

Virusi korona, Dimitrov: 2300 shtetas kanë mbetur jashtë kufijve

admin

Nis Muaji i Shenjtë i Ramazanit

admin

Moti sot i kryesisht i vranët, pasdite reshje shiu

admin