5 persona të tjerë me koronavirus në vend

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, bëri të ditur se kemi 5 raste te reja me koronavirus. Bëhet fjalë për 2 meshkuj dhe 3 femra. Ndërsa nesër në mëngjes do të testohen edhe 7 persona të tjerë. Për tre persona testimet kanë dalë negativë.

Sot kemi 5 raste të reja pozitive, dhe dy pacientë të tjerë që janë diagnostikuar në një laborator tjetër dhe që do të duhet të konfirmohen nesër në laboratorin tonë të Shëndetit publik- tha Filipçe.

Related posts

ASH: Dhuna ndaj grave është shqetësuese

admin

Do të shqyrtohet mundësia për shtyrjen e afatit të dokumenteve personale

admin

Enden rrugëve të botës, paratë po ju harxhohen, presin që MPJ të bëjë diçka për t’i kthyer në vendlindje

admin

Ora policore, regjistrohen 33 shkelje brenda 24 orëve të fundit

admin

Filipçe: Është rënduar gjendja e pacientes që është në aparate për frymëmarrje

admin

Koronavirusi në Shkup, tetë komuna me numra treshifrorë të të infektuarve

admin