Van Dijk: Do të fitojmë titullin edhe pa praninë e tifozëve, triumfi shkon për ta

Virgil van Dijk ka thënë se do të ishte i kënaqur nëse Liverpooli do të fitonte titullin edhe pa praninë e tifozëve të tyre në Anfield.

Pandemia coronavirus ka shpërthyer në shumë vende të botës, duke bërë që aktivitetet sportive të shtyhen deri ën fillim të muajit prill.

The Reds janë aktualisht lider në ligën angleze me 25 pikë diferencë nga vendi i dytë Manchester City, e që kanë mbetur edhe tetë xhiron deri në përfundim.

“Askush nuk dëshiron të luajë pa tifozë”, ka thënë 28-vjeçari.

“Nëse ne do të fitonim në një stadium të zbrazët, do të ishte diçka jo e mirë, por do të isha i kënaqur, pasi titullin do ua dërgonim tifozëve”.

“Do të presim deri në vendimin e radhës dhe duhet të kalojmë këtë situatë. Por, kur të ndodhë triumfi ynë në ligë, atëherë edhe tifozët do të jenë të lumtur”, ka shtuar më tej Van Dijk.

Anglia i ka ndaluar të gjitha tubimet publike dhe tashmë janë duke shikuar se çfarë do të ndodhë në fillim të muajit prill. /Telegrafi/

Related posts

Çka solli Bundesliga, në kohën e pandemisë “Covid 19”

admin

Agjentët e futbollistëve në rolin e psikologëve?!

admin

Ndërron jetë legjenda e futbollit, Diego Armando Maradona

admin

Zhegrova, largohet nga Baseli dhe rikthehet në Belgjikë

admin

Ren-i më fatlum në Francë, do të luajë në Champions

admin

Rikthehet futbolli, mësohen datat e ligave kryesore

admin