Tottenham dhe Leicester e duan Strakoshën

Tottenham Hotspur dhe Leicester City interesohen per Strakoshen

Garë dyshe për Thomas Strakoshën. Portieri i kombëtares shqiptare i cili ka treguar një nivel shumë të lartë me Lazion gjatë këtyre viteve të fundit dhe në këtë sezon po ndihmon bardhekaltrit të luftojnë për titullin kampion në Itali, kërkohet nga ngulm nga dy skuadra të Premier League.

Tottenham Hotspur dhe Leicester City interesohen për gardianin e Lazios, i cili ka kontratë deri në vitin 2022 me kryeqytetasit.

Strakosha përfiton 1 milionë euro në sezon te Lazio por për të shmangur interesin e klubeve angleze, Lotito mund ti ofrojë një kontratë të re.

Related posts

Në Angli planifikojnë nisjen e kampionatit

admin

Mësohet fati i Zidanit për sezonin tjetër

admin

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit: Serie A rikthehet në korrik dhe gusht

admin

Premier Liga, miratohet protokolli për tu rikthyer në fushë

admin

Bajern Munihu cakton trajnerin për sezonin aktual

admin

Xhordan, 100 mln dollarë për shoqatat për barazi racore

admin