Lajm i mirë/ 7 rastet e kontrolluara, dolën negative në Maqedoninë e Veriut

Shtatë testet që priteshin sot për t’u kontrolluar për CoVid19 ,kanë rezultuar dhe janë konfirmuar negativ nga laboratori i Virusologjisë dhe diagnostikës molekulare informon TetovaSot.
Shtatë pacientë të rinj janë testuar për koronavirus,gjë të cilën e konfirmoi vetë Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce në një konferencë shtypi. Pacientët ishin nga Shtipi, Kumanova, Tetova, Kërçova dhe Ohri përcjellë TetovaSot. Pacientët kanë ardhur nga Zvicra, Gjermani dhe Austri 3-4 ditë më parë. Disa ditë pasi ata janë kthyer prej andej kanë pasur temperaturë  të lartë.TS

Related posts

ASH: Diskriminim buxhetor i komunave shqiptare që udhëheq ASH-ja, për Gostivarin asnjë denarë

admin

BDl: Qasje e ulët dhe johumane e aleancës Gashi – Sela ndaj ‘kujdesemi për CoVid19’

admin

“Data e zgjedhjeve”, partitë me qëndrime të ndryshme

admin

Barnatoret nuk kanë maska mbrojtëse, ato që kanë, e kanë gjashtëfishuar çmimin

admin

GRUBI: Nuk dua të bëhem pjesë e debatit parazgjedhor midis partive politike në Shqipëri (VIDEO)

admin

Mickoski: Zaev dhe BDI i mundësuan biznesmenit DAKA të ndërtojë në Tetovë banesa në vlerë prej 200 milion euro

admin