Ezequiel Garay preket nga coronavirus

Ezequiel Garay eshte infektuar nga coronavirus Covid-19, dhe keshtu behet lojtari i pare nga La Liga qe infektohet nga virusi qe eshte perhapur kohet e fundit.

Pas pezullimit te ndeshjeve lojtaret jane udhezuar qe te vete-izolohen neper shtepite e tyre deri sa te merren te gjitha masat dhe te kuptohet numri i sakte i te infektuarve.

Garay ka reaguar me nje postim ne llogarine e tij ne Instagram.

“Eshtë e qartë se kam filluar vitin 2020 keq.
Kam testuar pozitivisht për koronavirusin, ndihem shumë mirë dhe tani mbetet vetëm t’i kushtoj vemendje udhezimeve te autoriteteve shëndetësore, tani për tani të izolohen.”

Related posts

La Liga cakton datat e para të vazhdimit të sezonit

admin

FIFA: Dakord me 5 zëvëndësimeve, por jo ndeshje me 45 minuta

admin

Atletët gati të bojkotojnë Lojrat Olimpike “Tokio 2020”

admin

Van Dijk: Do të fitojmë titullin edhe pa praninë e tifozëve, triumfi shkon për ta

admin

Erdin Shaqiri: Janë dy-tre klube të interesuara për Xherdanin

admin

Formula 1: Fetel afër “Mercedesit”, Rikiardo te Meklareni

admin